Rozhovor s Hayley pro Topshop

10. května 2013 v 19:06 | Kristie |  O Paramore
Vlastní překlad rozhovoru s Hayley. Úvod jsem nepřekládala, myslím, že to není až tak důležité jako samotný rozhovor. Upozorňuju předem, že překlad je naprosto otřesný, ale snad se z toho dá něco vyčíst. Docela mě šokovalo, že Hayley nejradši nosí tričko a džíny. Dlouho jsem ji v tom neviděla, hlavně v této době :D :)


Jak změnil charakter kapely po vytvoření zkušeností?

Teď s námi funguje všechno jinak. Psací proces byl nejšílenější "vnitřní výlet". Taylor přistoupil na nejhlavnější osobu psaní a já jsem přemýšlela, proč to trvalo tak dlouho, než jsme začali psát songy společně. Taylor je šílený "vědec", pokud jde o skládání hudby a experimentování se zvuky. Bylo to úplně nové a to dělalo to nejzábavnější psaní a nahrávání, co jsme kdy pro Paramore dělali.


Byl v albu prvek katarze nebo hlavní inspirace pro album jako celek?

Myslím, že hlavní myšlenka celé věci je vstávání v ranních hodinách a jen dávat jednu nohu před druhou. Vyrůstat. Vzbouřit se nad vaší minulostí a překonat očekávání ostatních.

Co mělo větší vliv na vaši hudbu? Když jste bydleli v Tennessee nebo v LA?

Jo, mám pocit, že .. Za prvé, je tam stále slunečno. I do té míry, že je to nepříjemné! Haha. Atmosféra šla s většinou skladeb, které jsme psali. Na vrcholu toho všeho bylo dobré odejít od známých míst a pohodlí a toho všeho.

Jsme velcí fanoušci tvého stylu - pracuješ se stylisty, aby to bylo dokonalé?

Pokud pracujeme na videu nebo jde o nějáké velké vystoupení, naše kamarádka Elizabeth Barrois nás připraví. Dobře, až na Taylora. Přijal uniformu Johnnyho Cashe. Všechno je černé. Z velké části si myslím, že se opravdu ráda připravím sama. Vím, nejsem v tom moc dobrá... Ani nic nevím o módě, ale myslím, že je důvod, proč si ji vychutnat.

Jaké jsou tvé oblíbené značky, co ráda nosíš?

J Brand, Rag and Bone, Tripp, Topshop, Jeremy Scott. Nic moc, kde je moc fantazie. Dobře, trochu i Miu Miu. Opravdu jsem holka s tričkem a džínami v srdci.

Máte nějákou stylovou ikonu nebo ženu, která se věnuje hudbě a esteticky ji oceníte?

iouxsie Sioux, Cyndi Lauper, Gwen v 90.létech, Missy Elliot v 90. létech -pamatujete si ten pytel na odparky?-, oh a Scary Spice.

Jakou hudbu právě teď posloucháš?

Tak trochu všechno... Purity Ring, Siouxsie and the Banshees, Iceage, kapelu mého kluka (New Found Glory's Chad Gilbert) What's Eating Gilbert, the new Tegan a Sara album.

Co při cestování nesmí chybět?

Mám ráda, když se v autobusu cítím jako doma. Svíčky, aromaterapie, bylinné čaje... a pak samozřejmě můj počítač a další technické blbosti, což je důvod, proč svět potřebuje v první řadě svíčky a aromaterapii.

Je nějáké vystoupení, kde se obvzlášť těšíte hrát?

Příští měsíc hrajeme ve společenské divadelní show v NY. The Hammerstein Ballroom. Je to jednoduše úžasné. Být v rozporu mezi celým místem, naší hudbou a našemi fanoušky je pro mě ideální.

Pokud by jste mohli spolupracovat s jakýmkoliv umělcem, kdo by to byl?

Nikdy jsem nerozhodla, kdo je nejzajmavější nebo nejzábavnější. V psaní také nejsem nejlepší. Znervózňuje mě to. Psaní textů a všechno kolem toho, to je příliš osobní. Jak se lidé posadí v jedné místnosti a dělat tohle s cizími lidmi? Možná to někdy zjistím...

VLASTNÍ PŘEKLAD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama