Info o skupině

31. března 2010 v 21:42 | Kate & Kristie
Americká skupina Paramore se nedá zařadit do určitého stylu hudby jako je třeba rock.V jejich hudbě je od každého něco...pop,rock,punk..Svojí hudbu popisují třemi slovy: energie,emoce,zábava.

Dali se dohromady,když byli ještě hodně mladí.Hayley Williams,frontmanka Paramore, se ve věku 13 let odstěhovala z jejího rodného města Meridianu do Nashvillu,kde se ve škole potkala s bratry Joshem a Zacem Farro.Oni už dřív hráli ve školní kapele,ale chtěli zkusit něco víc.Věděli že Hayley má dobrý hlas a tak jí pozvali na zkoušku a když zazpívala bylo jasno.Hayley už pak jen zavolala Jeremymu kterého znala z dřívějška a kapela byla na světě.Později se k nim přidal i Hunter Lamb.

Napřed Paramore účinkovali jen v menších klubech a show v okolí města ale později už začali hrát na větších festivalech, třeba na v Americe hodně známé "Warped tour",kde je čekalo velké překvápko,když se dozvěděli že budou hrát na "hlavním pódiu",kde původně hrát neměli. Tou dobou už ale bylo na světě jejich první CD s názvem All We Know Is Falling vydané v roce 2005. S prvním albem si Paramore získali dost fanoušků, hlavně v Americe,Anglii a třeba i Japonsku, kde později měli turné. Turné jeli s dalšími v Americe poměrně známými kapelami jako třeba This Providence, Cute is what We Aim For a dalšími....

Od prosince 2006 do března 2007 Paramore natáčeli své druhé řadové album RIOT! a 12.března oznámili, že Hunter v kapele končí, kvůli své přítelkyni. První singl z této desky se jmenuje Misery Business. S tímto CD Paramore definitivně prorazili a písnička Misery Business se ve světě ze dne na den stala obrovským hitem :). Za první týden,co desku vydali se prodalo něco přes 42 000 kusů a Paramore se tak dostali na 20 místo (prodej) v Top 200 on Billboard. Zaznamenali velký úspěch a vydali se na turné po celém světě(Amerika, Anglie, Austrálie, Evropa). Jen zůstává záhadou proč u nás se tolik nechytli, tudíž zatím ani nepřijeli na koncert.

Roku 2008 se dostal do světa singly Decode a I Caught Myself, které jsou na soundtracku hitu Stmívání. Tím si Paramore získali spoustu nových fanoušků. V roce 2009 vydávají své třetí studiové album Bran New Eyes. Z něho vzšelo hned 5 singlů - Ignorance, Brick by Boring Brick, The Only Exception, Careful a Playing God. Všechny zaznamenali velký úspěch. Rok po vydání alba bohužel kapelu opustili Josh a Zac Farro. Všechny tahle zpráva hluboce zasáhla a nakonec se z Paramore stala jen tříčlená kapela.

9. dubna by měli Paramore vydat své čtvrté řadové album pod stejným názvem jako skupina. Hned první singl by se měl jmenovat Now :)

A ještě pár věcí mimo..... Paramore zcoverovali písničku od známé americké kapely Foo Fighters - My Hero pro soundtrack filmu Superman :).Další jejich písnička-Pressure-hostovala ve hře "The SIMS 2 Playstation 2 edition." a song Misery Business z CD RIOT! se zase objevil ve video hře NHL08. A říkáte si,proč název Paramore? Prý podle příjmení babičky Joshe Farro.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama